AVA SILMAD TAEVASSE - SIND AITAB TELESKOOP

Meie pikaaegne kogemus taeva vaatlemisel, filmimisel ja pildistamisel aitab valida just Sulle sobiva tehnika.
– Viljam Takis, BSc
Taevapiltnik
Meie taevas on tohutul hulgal erineva suurusega huvitavaid objekte. Mõned neist on vaadeldavad päeval, mõned öösel; osad neist on nähtavad palja silmaga ja osad on silmale nähtamatud ning nende nägemisel on abiks teleskoobid.
Päeval näeme päikest-kuud ja hea õnne korral mõne millenniumi tagant ka supernoovat. Selgetel öödel aga on meil võimalus näha miljoneid tähti ja Linnuteed, planeete ja planeetide kuusid, galaktikaid, täheparvi, udukogusid, komeete, asteroide, meteoore, virmalisi ja helkivaid ööpilvi.
Valgusreostusvaba taeva all on ka inimsilm suuteline palju sellest ilust nägema, kuid tahaksid Sa enamat? Näha Päikesepurskeid ja meie lähima kaaslase – Kuu – pinda? Meie tähesüsteemi planeetide pinda või atmosfääri? Tähti, udukogusid ja nende värve nii meie kui naabergalaktikates? Mitmiktähti ja tähti täheparvedes? Plahvatanud tähti ja kokku põrganud galaktikaid? Komeete reaalajas Päikesest mööda kihutamas ja isegi neid planeetidega kokku põrkamas?
Oletame, et inimesel on kahe silma asemel neli silma? Aga kümme silma? Sada? Tuhat? Kümme tuhat silma? Ja need kõik vaatavad korraga ühte punkti! Seda kõike võimaldavad meile teleskoobid, mis aasta-aastalt muutuvad igaühele aina soodsamaks ja kättesaadavamaks.
Meie pikaaegne kogemus taeva vaatlemisel, filmimisel ja pildistamisel aitab valida just Sulle sobiva tehnika.